ما در اینجا میخواهیم بخشی را برای پرسش و پاسخ شما بازدید کنندگان محترم ایجاد کنیم تا سوالاتی که در رابطه با ترخیص کالا , واردات و صادرات و ترخیص کالا از گمرک و … را دارید  پاسخ دهیم.

در ابتدا چند سوال متداول را پاسخ میدهیم و در انتها شما میتوانید سوالات خود را در بخش نظرات این بخش مطرح کنید تا پاسخ داده شود.

جواب به برخی سوالات:
۱-هزینه های ورود کالا چگونه محسوب میشود؟
هرکدام از کالاهای ورودی بصورت جداگانه داری تعرفه و ارزش می باشد در صورت محاسبه دقیق هزینه با ماتماس بگیرید.
۲-مدت زمان ترخیص کالا چند روز می باشد؟
روند عادی کالا از زمان ورود کالا در گمرک منطقه آزاد تا خروج کالا از گمرک منطقه آزاد قشم حدوداً ۲روز کاری زمان برمی باشد.
۳-هزینه گمرکی چیست؟
هزينه هاي گمركي وجوهي است كه ميزان و شرايط آن باتصويب هيئت وزيران براي تخليه و باربري و بارگيري و خدمات فوق العاده تعيين می گردد.
۴-حقوق گمرکی چیست؟
حقوق گمركي وجهي است كه ميزان آن به موجب جدول تعرفه گمركي ضميمه اين قانون تعيين و دريافت ميشود.
۵-عوارض گمرکی چیست؟
عوارض دريافتي به وسيله گمرك وجوهي است كه وصول آن طبق مقررات بعهده گمرك واگذار ميشود.
۶- كارت بازرگاني چيست و توسط چه مرجعي صادر ميشود؟
كارت بازرگاني سندي است كه به موجب آن مي توان اقدام به صادرات و واردات كالا نمود و توسط شعب اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران به نام متقاضيان اعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي صادر می شود.
۷- به چه كالاهايي تجاري مي گويند؟‌
كالاهايي كه به تشخيص گمرك براي فروش وارد يا صادر ميگردد، اعم از اينكه به همان شكل يا پس از انجام عمليات توليدي، تفكيك و بسته بندي به فروش برسد تجاري تلقي خواهد شد.
۸- مسافران خروجي چه مقدار ارز مي توانند همراه خود ببرند؟
به موجب مقررات بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، حداكثر ارز مجاز براي خروج مسافر از كشور توسط هر مسافر صاحب گذرنامه ۵۰۰۰ دلار (اسكناس، چك مسافري و يا تركيبي از هر دو) و به ازاي هر همراه حداكثر معادل ۲۵۰۰ دلار است. خروج ارز بيشتر از سقف مجاز مستلزم داشتن اظهارنامه يا گواهي انتقال از شبكه بانكي است. خروج دينار عراقي، روبل روسيه و افغاني افغانستان بصورت مسافري و تجاري ممنوع است. خروج پول رايج در جمهوري اسلامي ايران به ميزان ۵۰۰ هزار ريال به همراه مسافر مجاز است.

اگر پاسخ سوال خود را در این بخش و یا در بخش نظرات یافت نکردید میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

tel : ۰۷۶۳۵۲۶۵۱۵۳-۵

mobile : 09173631153